Jak nejlépe uchovávat čaj?

<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 9. 12. 2008 21:59

keramicky dozy jsou krasny, ale krome ceny taky krehky :D ...

jinak kupodivu nejhezci plechovky se daji sehnat v Oxalisu
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 9. 12. 2008 22:02

Tak pochopitelně že jsou křehký, tak jako konvičky ;-) nebo sklo :-)
Plechový dózy jsou mi proti srsti :-) Yixing dózy, jsou asi uponě nejlepší tam mi ten čaj připadne prostě přirozený :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 10. 12. 2008 10:07

Dzin Tea Racer píše:Tak pochopitelně že jsou křehký, tak jako konvičky ;-) nebo sklo :-)
Plechový dózy jsou mi proti srsti :-) Yixing dózy, jsou asi uponě nejlepší tam mi ten čaj připadne prostě přirozený :-)


Ja se svoji sikovnosti obcas....

No plechovy dozy nejsou na zadny dlouhy skladovani. me v nich stejne caj nevydrzi nez par tydnu maximalne. Pu Erhy uchovavam volne, v jejich vlastnim obalu.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 12. 2008 11:30

Já jsem taky šikulka na rozbíjení čehokoliv křehkého, ale na čaje typu Liu Pao a tradiční oolongy je to vyborné skladování...
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 10. 12. 2008 14:50

Dzin Tea Racer píše:Já jsem taky šikulka na rozbíjení čehokoliv křehkého, ale na čaje typu Liu Pao a tradiční oolongy je to vyborné skladování...


To jo o tom se vubec nehadam, keramicke dozy jsou nejlepsi. Ale take mam pocit ze by v nich mel stale uz byt jen jeden caj, nejspis budou take nacichat. U me se to casem v plechovaksch strida, ale vetsinou kupuju po 50g a co to je, to je hned vypity.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 10. 12. 2008 16:26

Monishka píše:[Ale take mam pocit ze by v nich mel stale uz byt jen jeden caj, nejspis budou take nacichat. U me se to casem v plechovaksch strida, ale vetsinou kupuju po 50g a co to je, to je hned vypity.


Ano tak to je, stále jeden čaj nebo podobný aspon.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

NeoOrfeus

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 5

Registrován: 7. 3. 2009 18:27

Příspěvek 7. 3. 2009 18:37

Čauky, jaky máte názor uchovávat čaj v plechových dózách ? Myslím ty obyčejně plechovky s víkem co prodavají například v Oxalisu ;-)
<<

Zappik

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 402

Registrován: 29. 7. 2008 20:24

Příspěvek 7. 3. 2009 20:11

Tak ja v nich mam vzdycky trochu od nejakeho caje abych porad nemusil chodit do krabice a otvirat sklenicky kde mam vsechen caj, tak tam nasypu a pak si z toho beru...docela v pohode...je to taky hlavne pro rodice :-)
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 8. 3. 2009 11:31

Uplně nej jak se psalo jsou dózy z Yixngu, pak asi tmavé lékovky sezabroušeným víčkem, plechovky používám vyjímečně na nenáročné čaje co tam nebudu mit dlouho :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Fitbat

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 26. 4. 2009 09:00

Příspěvek 7. 6. 2009 10:39

Někdy mi postačí i průhledné zipové sáčky které nechávám v komodě ve tmě. Sice propouštějí aroma ale na dočasné uskladnění nebo při výměně vzorků s jinými čajomily poslouží spolehlivě a hlavně je mám zadarmo :D
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 16. 11. 2009 19:35

by ma zaujmalo, ze ci tie keramicke dozy treba tiez zatiahnut cajom, alebo co s nimi??
Pijeme čaj, aby sme zabudli na rámus tohto sveta.
Tchien I-cheng
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 11. 2009 12:05

Jestli myslíš dózy z Yixingu, tak neni treba, vypláchni horkou vodou, vyčisti zbytky hlíny, treba čistý kartáček na zuby a případně opatrne nalej vroucí vodu a nech dokonale vyschnout. Více s nimi dělat nemusíš.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Pat-Pej

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 175

Registrován: 25. 11. 2009 20:01

Příspěvek 16. 10. 2010 16:33

Budu si pořizovat prachovnice, ale mám k tomu jednu otázku. Jaké přibližné množství se do těchto velikostí vejde?
Plánuji si koupit 500ml a počítám s 100g, 750ml a 250ml a tady odvozuji 50g a 150g. Samozřejmě, že každý čaj je jiný,
ale souhlasíte s mými přibližnými hodnotami?
Předpokládám, že není problém čiré sklo, pokud budu vše skladovat ve skříni?
http://www.drpopov.cz/index.php?io=online;kategorie=033
(Tohle jsou asi nejlevnější co jsem potkal...nebo máte lepší tip?)
Šálek čaje je jako váš život. Záleží na tom jakou péči mu budete věnovat.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 16. 10. 2010 16:41

Ty mensi nekupuj, nebo jen pár, má to male hrdlo - úzké a nic se tam nevejde pak. Mám také nejaké a používám jen ty velké.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 10. 2010 09:30

Čaj skladuji (a je to průběžně několik kilogramů) téměř výhradně v původním, vakuovaném balení po 100 g, v mrazáku při -2 ° C (abych předešel případné polemice, naučili mě to v Anxi v provincii Fujian v jižní Číně). Čaj na spotřebu v plechovkách na přibližně 100, 50 a 25 g(např.cestovní balení). Ty plechovky jsou čínské, se dvěma víčky a blbě se shání, resp. nikde jsem je u nás neviděl. Kdysi jsem rád používal tmavé prachovnice a dodnes v nich mám bylinky. Fungují skvěle. Když si dá člověk záležet a zapracuje na etiketě, vypadá to opravdu dobře.
Asi bych pochyboval o korkových zátkách, ačkoli i tu jsem u jedné láhve měl a po delší době čaj nedoznal zásadní úhony, řečeno básnicky.
Ostatní dózy, ať keramika, či Yixing je dle mého názoru spíše záležitost estetiky a tradice. Chci říct, ža nevidím jiný jejich přínos, než že vypadají dobře a čaj do nich jaksi prostě patří. Viděl jsem Yixingových dóz skutečně dost a netěsnila ani jedna. Pokud v takové nádobě máte čaj na dva týdny, o nic nejde. Pokud v nich máte čaj s potenciálem ke zrání a okolní prostředí máte pod kontrolou, taky. Jinak je to (omluvte, prosím, můj subjektivní pohled) dost peněz za málo muziky!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2010 12:52

Stane, zajímavý názor. Já jsem hodne experimentoval se skladováním a i v mrazáku, je to ted moderni propagovaná forma, ale možná dobrá do čajoven, nebo na nejaké čaje snad i do bytu. Ale postradá základní a zásadní vyznam, a to - v ledničce nebo mrazáku čaj nezraje a to je u Puerů, oolongů a pár nejakych čajů žádloucí. Treba pro jine čaje ne, ale hlavne je důlezite uvest důlezity fakt-Pokud se čaj at je jakkoliv zabalen vydna z mrazaku podlehá okamzité skáze! Treba jako mrazene ovoce, zkus dát jablko do mrazaku a na den ho vyndej, pokud ho neskonzumuješ hned je to shnilá koule. Ale jablko skladované mimo mrazak, v idealnich podminkach vydrzi déle než půl roku bez toho aby plesnivelo a dokonce lepe chutna. Co já jsme zkousel v mrazaku se meni chut čaje - nejakého. U Yixingu když chces aby těsnil - opet nekde to není žádoucí - čaj je zivy a mel by dychat :-)
Tak treba pri archivováni oolongu se to dela tak že se víčko zalije voskem. Ale treba zelené jemne čaje se maji vypit co nejrychleji a skladovani neni treba řesit. Puery do lednice nepatri a oolongy také ne. Ale zase to je cesta kdy čaj neprekází a pokud se skladuje tak že se jen vyndavá jedna davka a zase se vrati zpet, je to přijatelné.
Já jsem takový hnidopich, takže jsem zkousel skladovat různe druhy čaju různym zpusobem. Ale jednotlive, takže treba puer Xiagunan Jia Ji, v prachovnici, Yixingu, dozravárně - puerotéce a mrazáku a porovnával. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 10. 2010 13:27

Dzin Tea Racer píše:t-Pokud se čaj at je jakkoliv zabalen vydna z mrazaku podlehá okamzité skáze!

Naprosto nesouhlasím!!
Omlouvám se za strohou odpověď. Večer se vyjádřím k celému příspěvku.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2010 13:33

Asi záleží jak který čaj, ale treba Pi Luo Chun co jsem vyndal zamrazeny za pár dni ztratil uplne vuni a chut :(
Vyhodil jsem ho. Je možne že jiné čaje ne. Doknce jedna čajovna prodává " zmražený oolong " je mozne že pokud se čaje zpracují primo nejakym způsobem může to tak byt dobre, ale já radeji tradiční a stovky let odzkouseny způsob skladovaní než moderni metody jako mrazeni, vakuování, apod. :-)
Stane neomlouvej se, budu rád když tomu více napíšeš a treba se zase pustím do nejakych experimentů :-) Ale i ty zkus čaj dát do Yixignu, prachovnice a mrazaku a po pul roce ochutnej, mozna to bude velmi zajímavé. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 10. 2010 15:45

Zkusil jsem, jinak bych si nedovolil danou praxi komentovat. Mám všechny "varianty" uskladňovacích nádob.
Pokud jde o experimentování, jsem mu více než nakloněn. A všechno jsem vyzkoušel. Tradiční skladování znám velmi dobře. Mohu je nakonec zdokumentovat. Bude to cca 2000 ( jen uskladnění čaje) fotek z různých částí Číny.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2010 16:15

Ano to by bylo hezké, zkus to aspon trochu nastinit ve fotografiích. Ale sám dobre víš že v Číne v drtivé vetsně už jde jen o komerci a za vidinou zisku se udela cokoliv. Krásnym prikladem je trebe komersni Tie Guan Yin, kytičková, sladká.... nic to nema spolecného s tradični TGY která je tmavá, pečená, a hlavne náročná na postup. Tak to je i se sklizní a skladováním. Jde hlavne o kvantitu, tradiční sbery peclivé jsou nahrazovany stroji, skladování mrazáky, pak stím šup do kontejneru a at už to je pryč. Tím ale nerikám že u nejakych čajů to může byt vhodná varianta skladování, treba když nemame místo na skladovaní a podminky. Ale jsou čaje co bych do mrazáku nikdy nedal, prave zrající puery, oolongy atd.
Nevím jeslti máš rád kvalitní vino, ale dal by jsi si jej také do mrazáku nebo zrát do sklepa? :-) Obe varianty budou mit radu zástupců, mozná... Já radeji preferuji tradiční skladování čajů.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 10. 2010 16:32

Tuhle argumentaci, ačkoli se snažím, opravdu nechápu.
Komerční TGY ??? ...udělá se cokoliv............Tak to je i se sklizní a skladováním. Jde hlavne o kvantitu, tradiční sbery peclivé jsou nahrazovany stroji, skladování mrazáky, pak stím šup do kontejneru a at už to je pryč. Tím ale nerikám že u nejakych čajů to může byt vhodná varianta skladování, treba když nemame místo na skladovaní a podminky...........??????
Nebudu komentovat. Tohle jsi Dzine vážně trochu přehnal.
A klidně si to smaž!!
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2010 16:47

Proč bych to mazal? Takhle to je, co se Ti nelíbí o prikladu TGY? Tak to je, ta kytičkova málo oxidovana je masove vyrábena stroji má jednodussi vyrobu - nižší náklady. Ta je uplne všude. Ale tradiční TGY kde na každém postupu záleží, o tu zavadíš jen vzácně. Ano stojí vice penez a je na tom co zkazit.
To neni argumentace ale smutny fakt, tak to proste je. Je to business ktery vládne Čínou. Na tradiční čaje to ma bohužel spatny dopad. To samé jako TeaArt vázané čaje, je to jen na prodej, ano neda se nic zkazit pri jejich priprave, ale je to na efekt :-) Také si jej nekdy dám, ale je to jen komerční čajík.
Koukám jak jsi naladen, 6 otazníku, dva vykřičníky atd, tady se cenzura nechová, nebudu nic mazat a nevim co jsem prehnal. Ale jestli nechces uznat že čaj je business a jak to chodí to je jen Tvuj problem.
Pochopitelne že jsou k mání jeste dobré a kvalitní čaje, ale vetsina čajů, poruznu mnohdy chemicky ovnocnenych nebo čaje typu kytičkova TGY drzi nad vodou obchodníky. Už nemluvím o padelcich čajů atd.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

IkE Blaster

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 253

Registrován: 10. 12. 2009 14:08

Bydliště: Písek

Příspěvek 17. 10. 2010 18:04

Musím se zastat Stana (ikdyž ten písemný projev je nějaký labilní)

Export čaje je bussiness, na tom nic nezměníš, ale tvoje kategorizace komerční = špatné (resp. nedobré) je docela přehnaná. TGY Baked/Traditional, TGY Semi Baked i TGY Jade jsou prostě existující variace, každá z nich má spoustu příznivců a ani jedna není špatná. Osobně mám nejraději semi-baked a nevidím na tom nic špatného. Ať si jí skladují jak chtějí, mě jde o to, jestli mi chutná. Kdyby mi více chutnal ochucený čaj, proč bych ho neměl pít? Proč bych ho měl kvůli tomu, že je ochucený, zatracovat? (pozn. - nechutná)


"Já radeji preferuji tradiční skladování čajů."

Všímáš si toho paradoxu, že v 11. století sotva používali prachovnice na skladování čaje? Samozřejmě že skladování v mrazu je divné, ale nevěřím, že Číňanům uskladněný čaj v zimě nikdy nezmrzl, nikdy nebyl ve vlhku atd. Některé nápady se uchytí, některé ne, ale neříkal bych rovnou, že je něco "cesta do pekel" :) Jak jsi sám psal, u některých čajů nemusí mít ten mráz vůbec vadit.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10385

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 17. 10. 2010 18:29

Iku: Já jsem nepsal špatné, psal jsem komerční a zduraznil jsem že jej také piji. Jen aby nedoslo k prekrucovaní. Ty variace co popisujes už jsou prave moderní :-) Komerční jsou kvuli vydelku, masově dělané v tovarnách ve velkém, kvuli nenaročnosti na vyrobu... ale to už jsem rikal. Opravdu komerční nemusí byt špatné, to bylo jinak pochopeno.
Nebavím se jen o prachovnicich, v Číne se uskladnovali do Yixingu, porcelánu atd, to si myslim neni pochyb o tradiním materiálu. Já nerekle že nejak jen do prachovnic, to je pouhé vytrhnutí z kontextu. Cesta do pekel netrvdím nikde, jen vím jak mi chutnal čaj z mrazničky :-)
Jsou oblasti Číny kde mráz opravdu není tak nevím co jim tam mohlo zmrznout. Pokud nekomu chutnají zmrazene čaje, at je pije, já s tím exeperimetnoval a proste mi to nechutnalo, čaj na prvni pohled vypadal čestve, ale musela se vzit jen jedna davka, pokud jsi si pak vyndal 30g, tak to bylo už uplne o nicem. Ale i zmrazeny čaj mi prisel bez chuti a vune. Ikdyž vizualne vypadal asi lépe. U zrajicích čaju je mrazení uplne mimo mísu, to je jasná vec. Ale pokus s ovocem ktere dáte do mraznicky a pak den necháte a nebo je dva dny necháte jen tak lezet, je jasny důkaz jak se mrazene potraviny chovaji. Zmrazit a hned uvarit, to mozna ano. Ale pokud jsou jine způsoby tak já osobne volim ty jine.
Pokud to nekomu chutna z mrazničky je jen jeho věc. :-) A to myslím v dobrém. Já v tom zalíbení nenašel. Zkusil jsem nekolik druhu čajů od kazde základní sorty.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

Stan

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 901

Registrován: 1. 12. 2009 18:07

Příspěvek 17. 10. 2010 20:48

Dzin Tea Racer píše: Takhle to je, co se Ti nelíbí o prikladu TGY? Tak to je, ta kytičkova málo oxidovana je masove vyrábena stroji má jednodussi vyrobu - nižší náklady. Ta je uplne všude. Ale tradiční TGY kde na každém postupu záleží, o tu zavadíš jen vzácně. Ano stojí vice penez a je na tom co zkazit.

Abych nikoho neurážel svým písemným projevem, neužívám od nynějška žádná znaménka, jako vykřičníky, otazníky a tečky, ikdyž mnou žádné emoce nevládnou, to mi, prosím, věřte. Stručne řečeno.
To co píšeš je nesmysl.
Byl jsem tam, viděl výrobu, vyfotil vše a hovořil s pěstiteli, dělníky s továrny na zpracování í s majitelem.
Měl jsem to štěstí navštíit mnoho obchodníků čajem. Zkušenost s uskladněním čajů (a nikdy jsem nehovořil o čaji zrajícím) čerpám přímo od nich.
Vím velmi dobře, jaký je čaj business, ačkoli s ním žádné komerční spojení nemám. V Číně jsem dlouhodobě žil. Ale o to vůbec nejde.
Stanislav Kukla
PředchozíDalší

Zpět na Pomůcky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz